Пошук
  • Valentin Lavrinenko

Навіщо дітям вивчати мистецтво?

Оновлено: 21 лют 2020 р.

У всі часи школа була місцем, де готують дітей до життя в умовах тієї чи іншої епохи. І XXI ст. – не виняток. В нашій школі ми прагнемо виховати людину нового часу - активну та вільну у власному прояві, креативну, натхнену, різнобічну, фізично та морально здорову.


І одним з важливих сигментів у формуванні світогляду сучасної людини, на нашу думку, є вивчення та знайомство з мистецтвом. Парадокс? А ось і ні! Так навіщо дітям в еру гіфок та віртуальної реальності знати, хто такий Сезанн чи Малевич.


1. Щоб додати впевненості.

У митців можна повчитись експериментам, сміливості та різним кутам зору на буденні речі. Якщо Малевич зміг одним чорним квадратом змінити погляд на мистецтво, то хіба є щось неможливе в цьому світі?


2. Щоб зламати стеоретипи.

Митці завжди крокували попереду свого часу, були новаторами, інколи бунтарями. Вони обганяли науку та постійно вигадували, бо для художньої фантазії немає меж та рамок. Тісне знайомство з творами мистецтва відкриває світ, де немає однозначного погляду на речі та події, це реальність, яку можна творити за власним сценарієм.


3. Щоб натренувати абстрактне та креативне мислення.

Це перепустка в світ нестандартних рішень. Коли ти знайомишся з різними техніками та філософією художників, апетит до вигадування зростає. Художники можуть бездоганно навчити мислити ширше та не так, як усі.


4. Щоб розвинути емоційний інтелект.

Уміти виражати свої емоції в будь-якій формі – навичка, якщо не вкрай необхідна, то точно корисна. Мистецтво вчить відчувати та інтерпретувати те, що ти бачиш та переживаєш. Розвиває емпатію та розуміння інших, це дискусія на межі вражень і легкий спосіб навчитись краще розуміти себе.


Цей список можно продовжувати і далі, але навіть цих причин більш, ніж досить, щоб зрозуміти, яку силу на формування особистості має мистецтво.
23 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі