Пошук
  • olenakirienko4

Школа без класів та стін, але з подушками.

Доки в Україні приватні та альтернативні школи лише набувають своєї популярності, в світі існує чимало шкіл, які мають свій унікальний погляд на освіту у XXI столітті.


Однією з них є гімназія в Данії. Школа без кабінетів і дошок, де учні мають можливість розслабитися на подушках. В 2005 році датський уряд розповів про своє нове бачення сучасної освіти, гідної третього тисячоліття і заснованої на потребах сучасної економіки. Архітектурне бюро «3XN» дало свою відповідь на запит держави своїм інноваційним проектом, унікальною Ørestad Gymnasium (Urestad - гімназія Урестад).


Навчальні зони базуються навколо головного атріуму зі сходами. Дизайн допомагає навчанню, заснованому на спільній роботі і власному мисленні підлітків. Вся будівля представляє собою одну величезну кімнату, де кожен бачить, чим займаються інші. В день по головним сходам доводиться ходити по шість разів. І ти постійно зустрічаєш людей, спілкуєшся з ними. Обов'язково приносити щодня ноутбуки (зазвичай MacBook'и) або планшети. На першому році навчання всім видаються iPad'и. У класах часто відсутній учитель, а вже дошки немає точно. Як вчити без дошки? Рішення - сучасні технології. Вся інформація є онлайн. І вчитель може спокійно переміщатися по класу, допомагати окремим учням і направляти до результату.


Це середня школа, де акцент робиться на медіа, комунікації та культуру. «Ми створюємо школу, де учні і вчителі будуть надихати один одного на креативну і продуктивну роботу. Ми вчимо, як бути частиною суспільства, де знання і досвід відіграють головну роль.» Навчальний рік триває з серпня по червень.


Часто уроки ведуть сторонні люди: професори, підприємці та просто цікаві особистості, які можуть чогось навчити. Коли ти йдеш до школи, ти розумієш, що все там стосується твого майбутнього. Ти створюєш його!


А як вам така школа? Чи надихає вас бачення та досвід датської гімназії?
39 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі