top of page
Пошук
  • olenakirienko4

Досвід онлайн навчання: погляд організаторів.

Оновлено: 16 квіт. 2020 р.

Для нашої школи нова реальність, в якій ми всі опинилися внаслідок поширення епідемії коронавіруса та пов"язаного з цим карантину, виявилася справжнім випробуванням. Адже одними з важливих цінностей нашої школи є: максимум "живого" спілкування, навчання через роботу в групах та парах, а також обмеження користування дітьми в школі електронними гаджетами. Натомість, ми прийняли рішення організувати он-лайн навчання, щоб у дітей була можливість опанувати шкільний матеріал і тримати інтелектуальний та організаційний тонус, а також мати можливість спілкуватися з вчителями та однокласниками, не втрачати відчуття шкільної спільноти. Також це допомогає батькам працювати та виконувати хатні справи, а вчителям не втратити роботу. Адже ми створили нашу школу по принципу великої родини, а своїх, як відомо, не полишають ні за яких умов.


З іншої сторони, ми змогли з нового боку відкрити для себе і вкотре захопитися нашими вчителями. Багатьом з них опанувати такі інструменти, як платформа Zoom та Google Classroom довелося буквально за одну ніч. Проте, вони це зробили і навіть в такому форматі продовжують надихати учнів своєю енергією, харизмою та винахідливістю. Також, ми зробили висновок, що обмеження часу, що діти проводять з гаджетами, аж ніяк не позбавило їх можливості легко та охоче користуватися всіма перевагами онлайн навчання.Проте, не можна пройти стороною і "мінуси" такого формату навчання. Найбільшим негативним моментом, на нашу думку, є кількість часу, що діти змушені проводити перед монітором комп"ютера. Щоб мінімізувати негативний вплив, ми дотримуємося деяких правил:

- урок не має тривати більше 40 хвилин;

- обов"язкові перерви між уроками 15-20 хвилин;

- уроки проходять блоками: два зранку та два по обіді, а між ними велика перерва на обід, прогулянку та вільний час.
Також до мінусів можна віднести емоційну збіднілість уроків, обмеженість соціальної взаємодії, складнощі технічного характеру. Але ми намагаємося, в межах нашої можливості, продовжувати всебічно розвивати своїх учнів, залишаючи їм такі уроки, як шахи, майстерка, ТРВЗ, руханка.


І, на останок, декілька порад від наших вчителів про те, як організувати навчання дитини вдома:

- Намагаємось якомога менше часу тримати дітей біля моніторів; - Давати дітям нестандартні завдання, які будуть і тренувати навички, і надихати дітей водночас; - Будуємо уроки таким чином, щоб навіть онлайн стимулювати взаємодію дітей між собою; - Залишаємо багато часу для прогулянок, спорту, творчості, що є вкрай важливим для розвитку здорової особистості.

Бажаємо здоров"я та наснаги в цей непростий період!

49 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

“Соняшник”. Просто так, як має бути.

Часом скромність, якщо не убогість власних очікувань, стає ясною не тоді, коли зустрічаєшся з чимось ідеальним, а просто з хорошим, тим, як має бути. У свій час ми перевели доньку з державної школи в

bottom of page